Fora Familieliv hvad skal man gøre ( ret lang)
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5362020
    kristinasp
    76 Indlæg

    har en halv store bror på min far side som jeg har fået kontakt med efter rigtig mange år, som min kærste arbejder sammen med
    han har det med at kritiser alt.
    vi overvejer af købe en ny toyota yaris men i hans hovde er den ikke god nok, den er alt for lille og fuldstændi usikker af køre i og vil være sensyt af os der snart skal være forælder.
    vores hund er uopdraget og lige til af kasser fordi hun stadi er lidt hvalp og bliver vildt glad når der kommer nonge og hopper på stedet( ikke op af nogen ) og hun ikke gider sætte sig når han siger det, inte problem når vi siger det og hun bliver væk fra tæpper som er langt på gulve til min lille nevø og går ikke ind på det der ved af blive til børneværelse.
    men alt det tror jeg bunder i shcalusi over vi har det så godt sammen og ikke tager det så vigtig om det fladskærm eller et gamle frensyn vis det virker er det godt nok,
    og har derfor lidt inorette det og sagt det vores valg og så længe vi er tilfres så må det være vigtigst.
    men i weekend gik han forlangt fortalte mig jeg ikke ville blive en god mor og han ville melde mig til kumunen, på den årsag af er meget følsom over for om alle omkring mig har det godt på en arbejdesplads så det tager meget enig for mig af være på arbejde og derfor ved af søge flekjob.
    for vis man ikke kan arbejde 37 timer og tjæne peng kan man heller ikke være i en god mor( noget af få banke i hovde)
    tog det nu helt rolig og fortalte ham det kunne han bare gøre for sagsbehander og fagfolk har jo været inden over når man er systemet.
    og ders en stemme kommentar har været af sansynlighede for mit barn ikke skal ha det godt er meget mindere end nomal, ud over det er jeg jo heller ikke alene vis jeg har en dag vor jeg er mega trist så tager min forlovet jo over og passer den lille.
    men er bare blevet mere og mere ham over han han sage det plejer elser nok bare kunne skubbe ud og sige jeg og min forlovet har det godt med tinge så må andre mene hvad de vil.
    men kan være det pga graviltet og nettop er på min evene som mor af den slår så hårdt.
    tak fordi i læste havde bare lige brug for af komme ud med det
    mvh kristina

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.