-
ForfatterIndlæg
-
4. september 2007 kl. 13:45 #5362455
Sildemus
659 IndlægEr sgi ved, at være så træt at alt det lejlighed/hus kiggeri….. Har fundet ud af, at man kan tjekke vores onsdags avis på nettet om tirsdagen. Smart hvis der nu bare var lejligheder i. Idag er der intet i den…. Har dog selv fået sat en annonce i den, den var deri, så håber nogen ringer…..
Ærgeligt der er så langt til Tørring der var ellers den perfekte lejlighed til os. 3 børneværelser, soverværelse, stue, køkken og bad Meen hjælper bare ikke noget Ville så gerne flytte til Tørring – Men det er for langt væk, fra deres far…
Gider seriøst snart ikke mere – Nogen gange ville jeg ønske, at jeg var mere heldig. Vi har jo haft kigget på 2 lejligheder og 2 rækkehuse herude, og de er alle lejet ud til ældre mennesker. Hvorfor er det så svært for enlige mødre/unge at leje??
Vil bare så gerne flytte….
/Henriette
4. september 2007 kl. 18:33 #6235937Maria85
8417 IndlægJeg ville bare sende en masse tanker og krydsede fingre. Håber snart det lykkes.
og så får jeg den da lige hevet frem igen…
4. september 2007 kl. 19:32 #6235938CarinaVictor
25 IndlægAltså, hvis det er ham der vil have i skrider, så er det da også hans problem om han ikk vil køre så langt, hvis han vil have sin datter, må han også gøre en indsats, han kan jo ikk bestemme om dit liv mere, så op med humøret og træk det glede smil frem, så skal alt nok gå
4. september 2007 kl. 19:42 #6235939Rie81
138 IndlægJeg vidste slet ikke I var gået fra hinanden – det er jeg da ked af at høre.
Siden det er ham, som vil have jer til at flytte, så må han jo også finde sig i, at i flytter lidt væk. Du kan jo ikke trylle en lejlighed op af jorden lige hvor det passer ham.
Held og lykke med det – håber i finder ud af noget.
4. september 2007 kl. 19:48 #6235940Marli85
160 IndlægJeg føler med dig :/. Men jeg synes også du skal flytte til Tørring, hvis det er det du vil. Hvis han vil se sit barn, må da han dakøre – ja det er da surt for ham, men han vil vel også gerne ha at i har noget mere plads.. Og så lang tid tar det jo heller ikke!! 32 km, er da ingenting! Og specielt da ikke, hvis man vil se sit barn.
Mine søskende bor i Valby sammen med vores mor, og deres far bor helt nede på Møn. Han synes da også det er træls, men det er da meget længere væk, og han gør det med glæde for at se sine børn. De ser ham hveranden weekend.
Hvis du kan få så fed en lejlighed, så spring til – helt ærligt. Det havde jeg gjort
Kram M
4. september 2007 kl. 19:53 #6235941tulle1979
671 IndlægDet ville da være meget nemmere hvis det var ham som flyttede…
Krydser fingre for at I snart finder noget..
5. september 2007 kl. 8:15 #6235942Sildemus
659 IndlægHåber snart der kommer noget – Problemet er osse at vi har fælles forældremyndighed og fordi der er over 30 km så skal han jo skrive under på at jeg må flytte derud med børnene… Alting er bare noget lort for tiden….Han kan ikke flytte da han skal overtage huset.
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.