Fora Graviditet Hvorfor gør det ondt i lysken?
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5433772
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Ja, alle i læge-wanna-be’s: Jeg har stor tiltro til I giver mig en præcis diagnose nu

    😛 Ej, spøg til side. Jeg skal bare høre, om der er andre der har oplevet det og ellers skal jeg nok også tale med min jordemoder når jeg skal afsted her om et par uger.

    Jeg er begyndt at få så ondt mellem benene. Lige der i lysken mellem lår og :fløjter: . Det føles ligesom om jeg har prøvet alt alt for længe at komme i spegat så musklerne er ømme. Nogle gange kommer det også på selve venusbjerget.
    Det gør ikke ondt når jeg svømmer, cykler, går eller går på trapper, men hvis jeg skal vende mig i sengen, ned i hug eller sådan noget så kommer det. Og det gør rigtigt ondt. Det har været der i ca 2 uger nu.

    Har I nogle idéer om, hvad det kan være? Jeg har ikke trænet meget, så det er reelt ikke musklerne der er ømme. Jeg er 26+4 i dag.

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.