Fora Debat Jeg bliver så gal!…
Viser 15 indlæg - 1 til 15 (af 18 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5390998
    Anonymous
    51552 Indlæg

    http://www.bt.dk/article/20090106/krimi/90106078/

    Man fatter ikke det kan ske nogen steder i verden, men straffen de risikere er simpeltehn latterlig. 6år for at ødelægge et andet menneskes liv! Mishandlet af de personer der burde elske en mest.. jeg ryster af harme, over danmark, over verden.

    Læste avisen, intet ord om Gaza INTET. Mord på civile, børn, kvinder, USKYLDIGE er ok, at mishandle sit eget barn 6ÅR! Hvad sker der??? Skal man virkelig gribe til selvtægt før retfærdigheden sker???????

    #6880443
    Anonym
    20369 Indlæg

    Jeg er tom for ord! De burde ALDRIG nogensinde loslades, ALDRIG!

    #6880444
    Mianne
    448 Indlæg

    Jeg er også SÅ gal indeni og har af samme grund slukket for både radio og tv! Øv, hvor er det bunduretfærdigt at børn skal få så makaber en start på livet! 🙁

    #6880445
    FruFinck
    983 Indlæg

    Nej hvor skrækkeligt…

    Men det værste i denne sag er jo næsten at drengen STADIGVÆK bor hos sine forældre…Der er Danmark et meget naivt land….
    Men hører ofte om forældre som gerne vil, men som bare ikke kan tage vare på deres børn, hvad med at hjælpe dem i stedet for at tvangsfjerne de børn som er i hjemmet..
    Men nej nej, kun fjerne det ene barn i et hjem med mishandling i årevis…

    Kan kun sige TYPISK Danmark!!!
    Og 6 år, er jo virkelig kun til at grine af…

    Hvor er det skræmmende!!!

    #6880446
    Chriss
    6046 Indlæg

    Hvor forfærdelig..sidder virkelig og krummer tær..og forstå virkelig ikke hvordan de kan have lov til at have deres søn hos dem..Hvad sker der da lige..

    #6880447
    Sirlig
    1768 Indlæg

    Husk lige at beskrive hvad artiklen handler om inden man klikker sig ind 😉

    Og ja.. Styg verden!

    #6880448
    nili
    284 Indlæg

    Utroligt at der ikke er grebet ind noget før 🙁

    #6880449
    MaleneNaestved
    1151 Indlæg

    Det er ganske forfærdeligt

    #6880450
    TylerGirl
    147 Indlæg

    Ej hvor er det bare forfærdeligt. Jeg fatter simpelthen ikke at det kan se i lille Danmark. De forældre burde spæres inde for livstid og selv blive udsat for alle de ting de har gjort imod den pige.

    Om jeg begriber hvorfor sådan nogle folk er så latterlige. De burde slet ikke have børn.

    #6880451
    Laursen
    1295 Indlæg

    Jeg er målløs..

    Og jeg tænker bare….
    6 års fængsel for mishandling af børn?
    Men flere år, og op til livstid for at svigte med penge?
    PENGE ER EN F*CKING død ting!
    Penge er intet i forhold til et menneskeliv! fatter det ikke, og det kommer jeg aldrig til, synes det er total uacceptebel!

    #6880452
    Lander
    2495 Indlæg

    jeg bliver så rasende når jeg læser hvad der sker ude i verden… det er uanset om det er gaza eller dk. hvad fanden sker der for verden…??????????

    #6880453
    lulaura
    402 Indlæg

    arj hvor forfærdeligt… Stakkels pige…

    #6880454
    Anonymous
    51552 Indlæg

    har markeret der hvor der stårhvad artiklen handler

    #6880455
    Amira
    177 Indlæg

    Skrækkeligt!!

    #6880456
    aprilbaby08
    614 Indlæg

    Hvor er det skrækkeligt!!
    Jeg sidder med gåsehud og tåre i øjnene 🙁 Hvor gør det ondt at læse om de lidelser den pige har været udsat for af sin egen mor.
    Og hvordan kan det forsvares at kommunerne er så længe om en tvangsfjernelse??

Viser 15 indlæg - 1 til 15 (af 18 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.