Fora Hilsen Til Alle Jeg er lige her
Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5354195
    Tarantulus
    545 Indlæg

    Søde Heidi (Mizzblond) var så sød at skrive en besked til mig i går, at jeg var savnet herinde, og opdateringerne om Loke.

    Så jeg vil da lige skrive et indlæg om at jeg er okay.. Sådan da.

    Lige pt. er jeg i Odense. Jeg har været på sygehuset 2 gange i denne uge. Første gang for at få lagt et stof indunder min hud, 2 gang fordi det skulle aflæses og der skulles snakkes med læge & sygeplejeske.

    Jeg er jo desværre uheldigt ramt af en meget sjælden sygdom, som jeg har haft i 7 år, men som de endnu ikke har en kur til. Og lige for tiden er jeg meget ramt af den.

    Samtidig går min ryg heller ikke helt efter planen. Selvfølgelig har rygoperationen hjulpet, men desværre for lidt. Genoptræningen hjælper heller ikke. Så hver eneste dag starter jeg med at stå op i store smerter. Det er rent ud sagt helt forfærdeligt. Føler mig lidt forsømmende som mor, da jeg ikke er i stand til at lege på gulvet med Loke. Løfte ham, og andre ting man som mor gerne vil, og jeg synes man skal.
    Jeg har derfor heller ikke rigtigt været ved computeren, for når overskuddet er der, så skal det gå til Loke, og Anders. Uden tvivl. Samtidig må jeg helst heller ikke sidde ned. Kan heller ikke holde til det i længden.

    Så i denne tid er jeg fraværende pga. jeg er i så store smerter hver dag. I næste uge får jeg svar på om ryggen skal opereres endnu engang. Så det er egentlig gået op af bakke, men stærkt ned igen.

    Jeg har dog ikke glemt jer. Er nogen gange på lige og tjekke, men kan desværre ikke holde til at sidde ved computeren.

    Men nu ved i hvorfor jeg har været fraværende, og nok forbliver det noget tid endnu. Jeg skal fysisk op igen. Og denne gang er det desværre også skide svært 🙁

    Loke er nu 9 måneder. Han er den PERFEKTE dreng. Jeg kan ikke sige andet, end jeg eeeelsker at være mor. Min kærlighed til ham er enorm, og hvert lige blik fra ham, eller smil smelter mig totalt. Min store forelskelse er til ham, og Anders. Så vi nyder hinanden så meget vi nu kan i denne svære stund.

    Jeg lover jer, at der nok skal komme billeder af ham ind, så snart vi er i Horsens igen. Har taget masser af ham selvfølgelig 🙂

    Håber i alle har det godt. Held og lykke til alle testerne 😉

    Knus Heidi aka. Tulus

    #6110169
    ZLW09
    2788 Indlæg

    Uha det er jeg ked af. Du har rigtig været meget igennem de seneste stykke tid… Jeg håber at du får det bedre snart og at de finder et kur mod din sygdom….

    Men det er dejligt at høre fra dig igen… 😉

    du må have en god bedring…

    Knus herfra

    Betina

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.