Fora Graviditet Jer der fødte for tidligt?
Viser 5 indlæg - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5396415
    Nathisia
    1052 Indlæg

    Havde du en fornemmelse af, at du ville føde for tidligt eller kom det helt bag på dig?

    #7009887
    Allegra
    1406 Indlæg

    Jeg vil ikke sige jeg var forberedt da vandet gik i uge 35+1, men set bakspejlet, så var jeg fysisk, meget påvirket døgnet op til.

    #7009888
    Mooooor
    1198 Indlæg

    Nej så det ikke komme.

    Men ahvde da sådan nogle “smerter” og følte noget “presse” på, men troede ikke det var fødsel jeg var i 🙂

    #7009889
    Masha
    552 Indlæg

    havde slet ikke set den komme..

    om torsdagen blev jeg indlag til observation af blodtryk – ingen blodprøver viste tegn på svangerskabsforgiftning..
    Fredag morgen er blodprøverne lidt skæve – bliver tjekket indni men der er total lukket.. – fredag aften ser det ret skidt ud og jeg var tæt på døden på grund af en meget slem svangerskabsfogiftning så fik aks..

    #7009890
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Uha.. Her var det ret sikkert jeg ville føde for tidligt. Da jeg allerede fik lungemodnende og vehæmmende i uge 28. Heldigvis blev hun jo derinde til 34+5.. Så her havde jeg – og læger set de komme. Heldigvis havde jeg så alt klart da hun kom, børneværelse og alt udstyr, så vi ikke skulle tænke på det når vi kom hjem 🙂

Viser 5 indlæg - 1 til 5 (af 5 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.