Fora Sundhed og Helbred Øv med øv på :( (opsætning af spiral)
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5452151
    sussiandrea
    101 Indlæg

    Vidste ikke hvor jeg skulle ligge denne tråd, så en admin må flytte den hvis den ligger forkert 🙂

    Nu har jeg ventet i 3 måneder på at komme til lægen og få min spiral sat op.
    Idag var det så endelig dagen..
    Og alligevel .. – Neej, det var det så ikke 🙁

    Jeg kommer ind og det hele får fint, lige til hun skal sætte spiralen op.
    – Hun kan ikke :s . Hun mener at det kan være pga ar-vævet efter min fødsel ( som så alligevel ikke lykkedes, og endte i AKS) .
    Hun prøver flere gange, og til sidst bryder jeg simpelthen sammen af smerte, og hun opgiver.

    Jeg er så blevet henvist til en gyn. ude i Aalborg, som der OGSÅ er meget lang ventetid hos, sagde hun :hammer:
    Hun var ikke sikker på at han kunne gøre det, men fordelen ved det ville være at han kunne lokal bedøve mig mens den bliver sat op, så det evt ville være lettere. (uden spændinger osv. )

    Så nu må vi se hvor lang tid jeg skal vente på at få en tid deroppe..
    Bliver sart sindssyg.. Overvejer kraftigt at hvis jeg skal vente 3 måneder mere, får de at vide at de kan stikke tiden op bagi, og give mig nogle p-piller i stedet for.
    – For det måtte jeg da bestemt ikke få mens jeg ventede på at få spiralen i heller O_o

    Måske lyder det ikke som noget der burde gå mig så meget på, – men blandet med en masse andre ting, var det simpelthen lige dråben det dér :bander: :græder:

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.