Hej piger
Jeg har lige brug for lidt “luft” – og tænkte det her var et godt sted 🙂
Jeg er gravid i uge 8+0 i dag, og jeg er rigtig glad for graviditeten og ligeså er min kæreste.
Jeg har har det bare skidt lige i øjeblikket, jeg er træt som var jeg betalt for det, jeg falder i søvn på arbejde så galt er det 😳 og jeg har kvalme og er uoplagt.
– alt det betyder jeg ikke har lyst til sex og ikke er oplagt til noget som helst andet end at sove 🙁
Jeg er bange for at min kæreste bliver træt af mig og graviditeten fordi jeg har ændret mig på den måde. – når jeg snakker med ham om det siger han at det skal jeg slet ikke tænke på, men det er svært for jeg føler også han har ændret sig. 🙁
En anden ting er at jeg er så bange for der skal ske den lille noget, jeg vil så gerne passe på den,men er bange for at gøre noget forkert i dagligdagen – er det normalt at man kan have det sådan?
Undskyld det blev så langt
//Faith