Som i nok har lagt mærke til har jeg stillet mange spørgsmål på det sidste, men jeg er total forvirret, og har brug for jeres hjælp 😕 Jeg begyndte at tegnbløde sidste torsdag, og det stoppede fredag, og så begyndte jeg, at tegn/pletbløde igår, men det var mere en rødbrun udflåd, og det er stoppet igen. Har haft mens smerter i aftes og idag, og har pludselig fået dårlig mave. Bliver lidt nervøs da jeg kan se at det er et typisk tegn på at fødslen vil komme inden for nogle dage, og det er jo lidt for tidligt!
Jeg har haft lidt flere plukkeveer end jeg plejer, men ikke nogle smertefulde. Førhen plejede jeg at sove til kl 11, men nu står jeg op sammen med kæresten kl 06. Er total rastløs 🙂
Jeg ringede til FG igår da jeg begyndte at bløde lidt igen, men de mente ikke, at det var nødvendigt, at jeg skulle tjekkes igen da de lige havde tjekket mig dagen før. (barnet står fast, og min livmodermund er meget kort, fik jeg af vide) så jeg gider ikke at ringe igen da det jo ikke nytter noget 🙄
Er det virkelig sådan at jeg skal gå og være nervøs for, om fødslen snart går igang, og er der andre der har haft samme symptomer inden fødslen.
36+1