Ja, det virker jo allerede sol om at det er efterår, med dette skønne ‘sommervejr’ :rullerøjne: Men på trods af det, bliver det uden tvivl koldere om nogle måneder, og jeg er allerede begyndt at tænke lidt over hvad der skal købes. Inden vi får set os om, er vi der jo.
Oliver er nok ret normal når det gælder hans temperatur. I de her dage har han langærmet bodyer, bukser og strømper på. I de dage hvor det var meget varmt havde han kun kortærmede bodyer på, og evt. strømper hvis fødderne var kolde.
Så hvad skal jeg købe til de kolde perioder? Ved godt at han jo skal have rn flyverdragt på udenfor og indenfor vil der være tændt for varmen. Men til den tid roder han jo nok mere rundt på gulvet, hvor der kan være kølligt, og han skal jo ikke fryse 🙂
Er det kortærmede body og en bluse udover? Eller er det langærmede body og en bluse udover?
Hvad har været gladest for? Bluser eller trøjer med knapper/lynlås?
På forhånd tak 😀