Ja jeg er jo enlig med min lille prutfis (det kaldes han for idag da hjemmet lugter relativ dårligt efter hans tusinder af prutter :lol:)
Ja har tit gået og tænkt på hele det der med at finde en ny, at skulle introducere dem for prutfisen og hele den affære der.
Jeg har det nemlig sådan personligt at Malick aldrig skulle opleve at mor bare havde den ene nye fyr med hjemme efter den anden. Får selv et så dårligt når jeg hører om børn som bare skal forhole sig mors nye kærester hele tiden. Syntes det er syndt for de kan jo ikke rigtig forholde sig til det, og tror det kan være meget skadeligt for et barn i sidste ende.
Det er ikke sådan at Malick ingen omgang må have med andre hankøns former for det har han skam. Han ser jævnligt nogle af mine drengevenner og det er der for mig ikke noget galt med, for han oplever jo ikke de er i soveværelset eller mor sår og kysser og holder om dem.
Så for mig kommer der til at gå tid før Malick bliver introduceret for en evt ny fyr som andet end en ven.
Men hvordan har I andre som har oplevet det gjort og i det hele taget hvad er jeres syn på det med at skifte kæresten ud hele tiden og lade barnet møde dem alle ???