Fora Graviditet Flere mulige fædre…
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5392281
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Ja som overskriften siger; flere mulige fædre.. Jeg står i en bøvet situation!! Der hører lige en lille historie ud af det..
    B og jeg så lidt til hinanden fra midten af okt til senest 7 dec. Jeg havde mens i starten af dec, men ved med sikkerhed den ikke var sluttet da B og jeg ikke så mere til hinanden. Han var sammen med en x, og mig og R, som os er gamle kærester blev enige om at se om ikke vi kunne finde ud af noget igen. R og jeg havde så sex fra jeg ikke havde mens mere.. Den første dag i min sidste mens var den 3. dec. Og nu står jeg så og er gravid.. Jeg er 99,9999999% Sikker på det er R som er faren.. Men kan der overhovedet være en sandsynlighed for at B er faren? Lyder godtnok som om jeg har været en rigtig ja, kald det hvad i vil, er dælme heller ikke stolt over det 🙁
    Men hvem vil I mene er faren? R’s familie er helt vilde, de glæder sig super meget til at blive bedsteforældre, faster, onkel m.m. Men tænk nu hvis det ikke er ham!!! Under alle omstændigheder vil jeg have taget en faderskabstest, for at være sikker.
    Jeg snakker ikke med B mere. Men har informeret ham om situationen men har intet hørt fra ham..

    Kom med jeres erfaring hvis nogen af jer har prøvet lignende (:

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.