Har virkelig brug for et råd eller en metode jeg kan bruge så vi kan få noget mere søvn herhjemme!!
Simone har på det sidste været SÅ urolig om natten, ved virkelig ikke hvorfor. Hun har fået to tænder i undermunden som hun tog rigtig flot da de kom, så det kan ikke være det.. Sådan ser en nat med simone typsik ud, som i nat:
19.00 – Godnat
20.00 – vågner og synes hun er frisk, sover så igen 20.30
23.00 – vågner og får en flaske, bliver ved med at hyle så tager hende op i min seng hvor hun falder i søvn, men møver rundt
03.00 – vågner og er urolig
05.30 – er hun ikke særlig frisk (ligger hovedet ned i dynen osv) men vil op!
Vi står så op og hun bliver puttet til sin første lur kl 07 hvor hun er så træt at hun ikke kan hænge sammen, og hun sover så 3½ times lur!! (Ja. det er faktisk her om morgenen hvor jeg sover når hun sover, at jeg oftest får det længste stræk uden afbrydelser)
Hvordan filan kan jeg gøre så hun kan sove mere roligt og længere stræk??
Det skal lige siges at hun ikke sover sen eftermiddagslur, så det kan ikke være fordi hun er udvilet når hun skal i seng, hun er møg træt..
Håber i har nogle råd eller gode ideer piger!