Fora Tips og Gode Råd Hormonspiral og amning!!?
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5385486
    mor_til_Oscar
    1955 Indlæg

    hej piger…

    I tirsdags var jeg til 8 ugers undersøgelse, hvor jeg ved samme lejlighed fik sat en hormon-spiral op. Jeg Ammer Anna, og allerede samme eftermiddag, fik hun ondt i maven, hun har stadig ondt i maven, og vil ikke spise… så hun har stort set skreget siden jeg kom hjem fra løgen. så self tror jeg det er pga den spiral….

    Min læge har intet nævnt om at det kunne påvirke amningen.
    Men sådan ved nærmere eftertanke så må man jo ikke Tage p-piller mens man ammer. Må man så have en hormon spiral mens man ammer??? Og kan det være derfor hun sådan græder 🙁

    Ååååh piger. jeg vil gøre meget for at kunne amme, men nu orker jeg snart ikke mere. kan ikke bære at min pige græder sådan, og det har hun gjort i 3 dage nu 🙁 hvad skal jeg gøre… jeg er mere en perrat til at give hende en flaske….

    HJÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆLP!!!!!!!!!!!

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.