Fora Billeder R.I.P kære kat :cry:
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5406715
    Beautiful_Freak
    1012 Indlæg

    Jeg tilbragte det meste af i går, og natten og det meste af i dag hjemme hos mine forældre sammen med Damien.

    Jeg kom hjem lidt i kl. 14. Kæresten var på arbejde, og Damien hos mine forældre.

    Normalt kommer vores lille missekat Lym os altid i møde når vi kommer hjem. Nogle gange ligger hun dog og sover, men kalder man på hende kommer hun!
    Jeg kaldte og kaldte, men hun kom IKKE!

    Jeg ledte efter hende på hendes sædvanlige liggesteder, men der var hun heller ikke 🙁

    Døren til altanen står åben som den plejer, da hun gerne vil ligge derude, og i et sidste desperat forsøg på at finde vores elskede kat kigger jeg ud over, og ganske rigtigt, så finder jeg hende 😥

    Hun er styrtet ned fra 2. sal og landet i buskene, og klarede desværre ikke styrtet!

    Vi er fuldstændig opløste herhjemme lige nu, og har rigtig svært ved at finde ud af hvordan vi lige kommer videre nu! Hun var vores første rigtige kæledyr, og hun blev bare så meget mere end det! Hun var en del af vores familie, og blev på ingen måde gammel nok!

    Hende og Damien var virkelig bedste venner, og de havde så meget glæde ud af hinanden!

    Min kæreste vil gerne have en ny kat, da han føler han skal have en til at erstatte tabet af den “gamle”, jeg kan på ingen måde bruge en ny kat lige nu, og vil heller ikk så længe vi bor på 2. sal. Hun havde så meget respekt for den altan, så hvordan hun alligevel er faldet ud over er os en gåde, og jeg ville IKKE kunne klare at miste endnu en kat til den forfærdelige skæbne!!

    R.I.P du aller kæreste Lym, du var den bedste kat man kunne ønske sig!
    Den bedste storesøster og legekammerat! Din lige findes IKKE!

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.